Vzdělávací magazín inspirovaný Pravdou k transformaci vědomí na všech úrovních
od e-shopu Cesta Bylin.cz
Před nedávnem můj manžel Ivan si často stěžoval, že cítí doslova, jak se mu kůže stahuje kvůli vysušení a vede to až k bolesti, především jeho pokožka hlavy tím nejvíc trpěla. Také má pocit, že je zevnitř úplně vysušený a to pije poctivě vodu nebo bylinkové čaje v hojném množství.
Při návštěvě u dermatologa se dozvěděl, že má ekzém (lze užívat Zinkáček), a proto cítí svědění až bolest kůže. Lékař mu předepsal jakousi vodičku na vlasovou pokožku a krém na obličej, ale tato metoda léčby je pouze dočasná.
I já jsem se pokoušela pro Ivana vyrobit přírodní masku na vlasy, na obličej, ale ani tady nebyly účinky 100%, přišlo jen chvilkové uvolnění, a poté opět nárůst ekzému. Tím, že vyrábím domácí kosmetiku a drogerii, mám ve své knihovničce spousty skvělých receptů, a taky mám dost nastudováno, která bylinka, který druh přírodní složky apod., je vhodné použít na danou problematiku. A podotýkám, že se mi vždy výrobky osvědčily a klienti si o tyto produkty stále říkají.
Ale u mého manžela to byla obrovská výjimka, kdy nic nechtělo pomoci a to jsem vyčerpala všechny možnosti, o kterých jsem věděla. Na to konto Ivan sáhl po předepsaných receptech od dermatologa a zkusil to touto cestou. Opět, bez výsledku.
Doma jsem přemýšleli s Ivanem nad tím, co to může způsobovat. Ivana napadlo, že to může být vodou. Tak jsem udělala takový test, vzala jsem pH papírky a změřila pH vody. A vzešlo z toho, že naše voda má pH 5,8 což je kyselé prostředí. Naše pokožka, pokud se nejedná o intimní místa, kde je kyselejší prostředí potřeba, není zvyklá na kyselé pH. A tak jsme tedy našli, kde je zakopaný pes. Začala jsem zjišťovat, co udělat pro to, aby voda byla spíš zásaditá, neboť i naše krev v těle je mírně zásaditá a má okolo 7.5pH .
Když jsem si tohle zjistila, říkala jsem si, že aby vše bylo v rovnováze, je třeba vyrovnat pH naší vody, ale taky v našem těle. Za normálních podmínek je krev v našem těle zásaditá, ale jakmile máme špatný přísun surovin do našeho těla, začíná se tvořit v našem těle kysele prostředí a to způsobuje i kyselost krve. To je velký kámen úrazu, neboť překyselení organismu nám způsobuje značné zdravotní potíže, a pokud tělu nedodáme zásadité suroviny, dochází po čase k vážným onemocněním – rakovina, cukrovka, artróza, kožní problémy, migrény, nízký krevní tlak, nespavost apod.
Např: Kyselost v těle zapříčiní odvápnění z kostí i zubů a tak dochází k tomu, že zuby začnou se více kazit, vypadávat, černat, drolit apod., stejně tak je tomu i s kostmi v našem těle, kdy kosti začnou řídnout, nemají dostatek vápníku a tak máme nemoci jako je právě artróza, osteoporóza či záněty kloubů. Jsou to vážná onemocnění a povětšinou se k tomu ani lékaři neumí takto vyjádřit, neboť příčina je naprosto jasná. Léky tato onemocnění nevyléčí, jen zpomalí.
Nutné je tedy tělo odkyselit, to je 1. nejdůležitější věc pro naše zdraví. Když máme tělo a tak vlastně i krev kyselou, už jen to slovo „KYSELÝ“ zní jedovatě. A ano, přesně tak to je, kyselé prostředí je pro nás nebezpečné a jedovaté. Příčinou zakyseleného organismu jsme často – unavení, podráždění, vzteklý, v depresi až úzkostech, neumíme se soustředit a přemýšlet, jsme nemocní a nebo máme slabou imunitu. A abychom tomu předešli, je nutné docílit zásaditého pH, a tak je důležité doplňovat náš jídelníček o zásadité suroviny, ale i vodu. A jak jsem již popisovala, voda kyselá je jed a jejím pitím našemu tělu nijak neprospíváme. A proto můj manžel tolik trpí na bolavou suchou pokožku. Ale i já jsem tím případem, neboť mě extrémně svědí nohy, až mě to budí ze spánku. Nikdy jsem tímto problémem netrpěla na naší vesnici v Krajkový, kde voda taková nebyla. Co žijeme v Německu v Klingenthalu, od té doby trpím na vysušování jak vlasové pokožky, tak i nohou. A není to nic příjemného.
Vyzkoušela jsem tipy, jako dát si do koupele domácí vyrobené mýdlo a nechat vodu řádně zakalit, což způsobí právě změnu pH v zásaditou. A skutečně to pomáhá. Jen tedy se ve vodě dost vytratí z mýdla, takže na takové koupele bude třeba hojné množství domácích tuhých mýdel. 🙂
Ale velmi se mi osvědčil způsob s právě námi známou Chlorellou, která v naší koupeli přidáním 2 lžic způsobí okamžité zásadité prostředí. Vodu jsem změřila po tomto pokusu a voda skutečně měla 7,5 pH.
No a jak jsem také psala, bylinky v koupeli jsou naprosto vhodné, a když se namixují s chlorellou nebo i mýdlem, vznikne z toho skvělá horká koupel. V takové lázni je nutno vydržet alespoň hodinu. Tělo potřebuje čas na odkyselení. Skrze naší kůži se také odplavují všechny možné toxiny.
Takovým koupelím se říká „Odkyselovací koupele“ a je vhodné je praktikovat alespoň 2x do týdne, dokud naše tělo i pokožka nebudou zbaveny škodlivin. A jistě to poznáme hned na naší kůži, ale také naší kondici, jak se sami cítíme. 🙂
Pokud si budeme dopřávat takovou lázeň, můžeme cítit na různých místech během koupele nebo i po koupeli, nepříjemné svědění, většinou na zádech nebo nohou. To je zapříčiněno právě tím, jak se z těla odplavuje kyselina solná, dusičná nebo močová. V tu chvíli je dobré vydržet a neškrábat se. Kdo má po ruce žínku, může ji použít pro zmírnění svědění, ale také tím podpoří lymfatický systém – jen dávejte pozor na to, abyste používání žínky praktikovali masírováním odzdola nahoru, směrem k srdci. To je pro správnou činnost lymfy nutnost. 🙂
Po „Odkyselovacích koupelích“ nedoporučuji mazat se tělovými krémy. A to proto, že tyto krémy zahánějí kyselinu zpět do těla. Což ničemu neprospívá. Tělové krémy jsou zcela nevhodné používat právě kvůli tomu. A „Pěnové koupele“ jakbysmet, neboť i ty zabraňují odkyselování.
Pak tedy se klasicky osprchovat a použít vhodný mycí prostředek, který nepůsobí agresivně na naši pokožku. Běžné drogerijní prostředky jako RADOX, PALMOLIVE, NIVEA atd, obsahují složky SLS a SLES, které vysušují naši pokožku a dramaticky jí narušují. Nejsou vhodné!!! Nejlépe využívat domácí, přírodní kosmetiku, která bude svědčit naší pokožce. Tuhá přírodní mýdla jsou nejvhodnější pro naši pokožku. Stejně tak i tuhé šampony. Po sprše se nemazat, pokud to je možné. Pokožka si potřebuje zvyknout a to může trvat dlouhodobě. Ale poté se to vyplatí. 🙂
Kdo nemá vanu a nebo nemá vůbec rád takové lázně a používá výhradně sprchu. Tak tady je možnost využít ionizátor vody. Dá se zakoupit kupříkladu na www.zivavoda.cz , kde si může každý vybrat jaký chce. Takový ionizátor pravuje pH vody, odstraňuje škodliviny, dodá antioxidanty a je zcela na přírodní bázi. Nicméně, tato varianta není pro každého možná, protože tyto ionizátory jsou velmi drahé.
A tak v této situaci, je nutné skutečně dopřát tělu jen ty nejvíce zásadité suroviny a i vodu. Jak jsem výše popisovala. A když budeme zevnitř čistí a plní té správné formy energie, budou i znatelné výsledky na našem těle. Kdo by tohle odmítal, no ne? 🙂
Kyselé ph
Neutrální ph
Zásadité ph
Článek zpracovala Mája Mulyukina, Bdělé zdraví
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *
Komentář
Jméno *
E-mail *
Webová stránka
Uložit do prohlížeče jméno, e-mail a webovou stránku pro budoucí komentáře.
Odeslat komentář
Při Vašem prohlížení stránek ukládáme cookies, což jsou informace o Vás. K nám čemu slouží?